Dnia 19 czerwca 2014r. w Sorkwitach odbyło się Diecezjalne Święto Pieśni - Spotkanie Chórów Diecezji Mazurskiej.
Podczas nabożeństwa zaśpiewały chóry: z Sorkwit, Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Nidzicy, Olsztyna, Szczytna i gościnnie z Bydgoszczy. Wystąpiły także zespoły: Promyczki Boże z PEA w Mikołajkach, dziecięco-młodzieżowy z Giżycka oraz kwartet z Olsztyna. Klaudia Camilla Twardzik wykonała utwory muzyczne na organach. Kazanie wygłosił ks. kom. Marek Loskot z Bydgoszczy. Na zakończenie nabożeństwa połączone chóry zaśpiewały trzy pieśni.
Po nabożeństwie Parafia EA w Sorkwitach ugościła uczestników Święta. Za zorganizowanie Święta i gościnność - najserdeczniejsze podziękowania.
.jpg)
.jpg)

Parafianka z Sorkwit grą na flecie wita uczestników nabożeństwa - diecezjalnego spotkania chórów
.jpg)
Chór z Sorkwit
.jpg)
Zespół dziecięcy "Promyczki Boże" z Mikołajek
.jpg)
Zespół dziecięco-młodzieżowy z Giżycka
.jpg)
Chór z Giżycka
.jpg)
Chór z Mikołajek
.jpg)
Chór z Mrągowa
.jpg)
Chór z Nidzicy
.jpg)
Chór z Olsztyna
.jpg)
Zespół wokalny przy PEA w Olsztyne
.jpg)
Chór ze Szczytna
.jpg)
Ks. kom. Marek Loskot
.jpg)
.jpg)
Klaudia Twardzik przy sorkwickich organach
.jpg)
Chór z Bydgoszczy
.jpg)
Klaudia Twardzik po odbiór dyplomu
.jpg)
Wszystkie chóry zaśpiewały wspólnie 3 pieśni - dyryguje Andrzej Kwahs
.jpg)
Na podwórzu parafialnym dalsze świętowanie
.jpg)
(Zdjęcia: Waldemar Biedziuk)