Dnia 4 czerwca 2015 r. w Szczytnie odbyło się Diecezjalne Święto Pieśni Ewangelickiej - Spotkanie
Chórów Diecezji Mazurskiej.
Hasłem tegorocznego święta są słowa z Psalmu 147,1: Chwalcie Pana, albowiem dobrze jest śpiewać Bogu naszemu, bo to wdzięczna rzecz; pieśń chwały jest miła.
Podczas nabożeństwa zaśpiewały chóry: CANTABO ze Szczytna, dziecięcy z Giżycka i z Mikołajek Promyczki Boże, a następnie z Sorkwit, Olsztyna, Nidzicy, Mrągowa, Mikołajek, Giżycka i gościnnie z Jaworza. Kazanie wygłosił ks. prob. Władysław Wantulok z Jaworza k/Bielska Białej. Podczas wspólnych pieśni grał Zespół MeloFani z Dywit. Na zakończenie nabożeństwa, już na dworze przed szczycieńskim kościołem w promieniach słońca, połączone chóry zaśpiewały dwie pieśni.
Po nabożeństwie Parafia EA w Szczytnie ugościła uczestników Święta. Za bardzo dobre zorganizowanie Święta i gościnność - najserdeczniejsze podziękowania.
.jpg)
Ks. Alfred Borski wita uczestników Diecezjalnego Święta Pieśni zgromadzonych w szczycieńskim kościele
.jpg)
.jpg)
Chór CANTABO ze Szczytna
.jpg)
.jpg)
Ks. Roland Zagóra
.jpg)
Chór dziecięcy z PEA w Giżycku
.jpg)
Ks. Robert Augustyn z Małżonką prowadzący chórek dziecięcy w Mikołajkach
.jpg)
Chórek dziecięcy z Mikołajek
Chór z PEA w Sorkwitach
Chór z PEA w Olsztynie
Chór PEA w Nidzicy
Chór PEA w Mrągowie
Chór PEA w Mikołajkach
.jpg)
Chór PEA w Giżycku
Ks. Władysław Wantulok
.jpg)
Adam Zalewski ze Szczytna - gra dwa utwory na organach
Chór PEA w Jaworzu
Goście z Jaworza zaśpiewali 3 utwory: Panis angelicus; Alleluja Bogu cześć; Jeruzalem
MeloFani z Dywit
Wspólny śpiew i pamiątkowe zdjęcia
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Spotkanie w ogrodzie parafialnym
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
I ciąg dalszy śpiewania
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Ależ smakowało!!!!!!!!! Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Zdjęcia: ks. Krzysztof Mutschmann i Waldemar Biedziuk)